top of page
חיפוש
  • תמונת הסופר/תAviv Shlush

האם מספר העוקבים באמת משנה?

התשובה היא שכן, אבל לא כמו שאתם חושבים.


בשביל לענות על זה, בואו נבין רגע את היסודות.


יש לכם עסק, נכון? יפה. עכשיו, אתם רוצים להרוויח כסף עם העסק הזה. איך תעשו את זה? תגרמו לזה שיהיה לכם לקוחות. בסיסי, נכון? אחלה. אבל רגע, איך יבואו הלקוחות? הם יבואו אם תקראו להם. איך תקראו להם? בכל מיני דרכים. אפשר לעשות כמו בשוק - לעמוד ולצעוק. אפשר להגיד לסביבה הקרובה, החברים, המשפחה, לשלוח הודעות בקבוצות וואטסאפ, בפייסבוק, באינסטגרם וכד'. אפשר להיכנס לקבוצות של עסקים. אפשר לעשות קידום ממומן. אפשר לפרסם בעיתון, ברדיו, בטלוויזיה, שלטי חוצות וכד'. אפשר ללכת ולדפוק על כל דלת בעולם. האפשרויות הן אינסופיות, אבל השורה התחתונה היא כזאת - בשביל שהעסק שלכם יהיה רווחי, אתם תצטרכו לקוחות, ובשביל שלקוחות יגיעו אליכם, אתם תצטרכו למשוך את תשומת ליבם של כמה שיותר אנשים שהם קהל היעד שלכם, או אנשים שעדיין לא יודעים שהם קהל היעד שלכם.


שיווק זה משחק של מספרים.


מה זה אומר?


שאם יש לכם מיליון עוקבים, זה עדיף על 100 עוקבים, כי אז זה אומר שאתם מושכים את תשומת הלב של יותר ויותר אנשים, וככה יש לכם סיכוי למכור הרבה יותר.


מה שכן, אתם לא ערוכים לטפל במיליון איש בו זמנית, נכון? עוד לא, לפחות. זה אומר שכרגע אתם במצב מצוין.


עכשיו, לא משנה כמה עוקבים יש לכם - מאה, אלף או עשרת אלפים, לא בטוח שכולם יודעים מה אתם עושים בחייכם. ברגע שתתחילו ליישם את הדיילינג, הם כולם ידעו, ואז מה שיקרה זה שחלק מהם יהפכו להיות לקוחות שלכם וחלק יפנו אליכם לקוחות פוטנציאליים.


במקום הזה, אני רוצה לדבר על מושג נוסף בשיווק – TOP OF MIND. הכוונה היא שכשהלקוח חושב שהוא צריך שירות או מוצר מסוים, עולה לו לראש משהו או מישהו מאוד ספציפי. לדוגמא, כשאני רוצה לקנות משהו בזול יחסית ואין לי בעיה של זמן, אני אפנה לעליאקספרס. כשאני חושב על קופת חולים אני - באופן אישי - חושב על כללית ומכבי. כלומר, אלו השירותים והחברות שנמצאים אצלי בטופ אוף מיינד כשאני חושב או צריך משהו מהם.


בואו נאמר, לדוגמא, שאתם מאמני כושר. ברגע שאתם מתחילים ליישם את הדיילינג ומעלים כל יום - אבל כל יום - סטורי ו/או פוסט המתקשר אל המקצוע שלכם, מה אתם חושבים שיקרה?


אחד - חלק מהעוקבים שלכם יתעניינו בשירות שלכם וירצו שתאמנו אותם.


שתיים - אותם העוקבים, יכול להיות שיביאו חבר או חברה, שהם בתורם יביאו חבר וחברה וכן הלאה. המעגל השני והשלישי האלו, כביכול, יתחילו לעקוב אחריכם גם והנה - נוספו לכם עוד עוקבים.


שלוש - אתם תהיו בטופ אוף מיינד של העוקבים שלכם, גם אלו שלא לקוחות שלכם. כשהם ישמעו על מישהו שמחפש מאמני כושר, למי אתם חושבים שהם יפנו אותו? בדיוק. למומחים לכושר. איך הם יודעים שאתם מומחים לכושר? כי כל יום הם רואים אתכם מעלים איזשהו פוסט בעל ערך בתחום הכושר והתזונה, אז באופן אוטומטי אתם מצטיירים אצלם כמומחים.


וככה, בלי לשים לב, ועם לא יותר מדי עוקבים, הצלחתם גם להתחבר ללקוחות חדשים וגם להגדיל את מספר העוקבים שלכם.


את זה עשיתם בלי שהוצאתם אגורה אחת על קידום ממומן. כמובן שאם באפשרותכם להוציא קצת כסף על קידום ממומן אני ממליץ בחום לעשות את זה, שכן זה יגדיל לכם את מספר העוקבים והלקוחות בקלות יתרה. קידום ממומן זה בעצם קיצור דרך מהותי של השיטה האורגנית, עליה ארחיב בהמשך, אבל הקידום הממומן לא יעזור לטווח הרחוק כמו הדיילינג.


במילים אחרות ובאופן חד משמעי, כדאי שיהיה לכם כמה שיותר עוקבים, ועדיף שיהיו עוקבים רלוונטיים לעסק שלכם. אבל - וכפי שהראיתי לכם כאן - אתם לא צריכים הרבה עוקבים בשביל למצוא לקוחות חדשים.


-----------


צריכים את העזרה שלנו בלמצוא לקוחות נוספים ולהגדיל את הרווחים?

השאירו פרטים כאן ונחזור אליכם בהקדם: https://www.origalili.com/

9 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

למה קידום בוידאו הוא כל כך עוצמתי?

בין אם פתחתם עסק רק לאחרונה ובין אם אתם כבר 50 שנה עושים עסקים, בטח כבר שמעתם שמהבחינה השיווקית, וידאו זה הכלי הכי טוב. בעולם של הקידום הממומן קיימת טכניקת רימרקטינג (שיווק מחדש) של לייצר מינימום 2 סר

Comentarios


bottom of page